Meillä oli yhdessä talossa harmaa, liki musta laattalattia, tummanruskeat puiset kaapinovet, mustat laminaattityötasot, välitilaa en muista. Oli aika tummanpuhuva keittiö, mutta viihtyisä.
Toisessa oli kermanvaaleat marmorilattiat, luonnonvalkoiset sileät ei-puiset kaapinovet, mustat graniittityötasot ja yksi osa välitilasta oli myös samaa kuin työtasot, muualla se vähäinen oli kermanvaaleaa seinää kuten muuallakin. Valoisa, helposti puhdistettava ja ihana.
Nyt on sitten valkoinen keittiö, enemmän leikitelty pintojen muodoilla, lattia vaaleaa tammea, työtasot tammi-laminaattia ja välitilat valkoiseksi maalattua paneelia / valkoista laattaa, tiskiallaskin on valkoinen.
Valoisa ja ihana tämäkin, mutta vaatii ripauksen enemmän vaivannäköä kun jok'ikinen tahra näkyy taatusti
Näissä kahdessa viimeisessä keittiössä on ollut mukavinta sisustaa. Selkeästi vain pari väriä käytössä (musta ja kermanvalkoinen / tammi ja valkoinen) niin voi sitten olla värikästä verhoa, pyyhkeitä, astioita, mattoja jne. ilman että saa migreenikohtauksen ovella
