Kehtaisitko ostaa kondomeja jättipakkauksen?

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja "Kaija"
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
Eikö ole paljon nolompaa harva se päivä käydä ostamassa pikkupakkauksia?

Itse nuorena ostin noita jättipakkauksia netistä :D Ja sit kun vihdoin oli pokkaa käydä kaupas ostaas, niin ei enää ollut tarvetta.
 
Kehtaan ja ostankin. Kerran kävi niin, että ostettiin miehen kanssa molemmat samana päivänä nuo isot paketit, kun alkoivat olla vähissä. Silloin kieltämättä hymyilytti, että mitähän kassa on mahtanut ajatella.
 
kehtaisin, meillä kun tuo kumi on tällä hetkellä se ainoa ehkäisy, kun hormonaalinen ehkäisy ei mulle sovi ja kuparikierukkaa en uudelleen halua. lapsia siunaantunut kaksi ja ikä ei riitä vielä sterilointiin, joten kordoolit käytössä.
 
Tottakai kehtaan ja siellä hyllyllä on usein muitakin vastaavien ostoksien merkeissä. Ei kait siinä voi jäädä mitään pientä pakkausta ostaan. Luulisivat vielä etten saa kun joskus ja jouluna.
 

Yhteistyössä