Kaverina Party Lite edustaja

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja Ahdistunut kaveri
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
A

Ahdistunut kaveri

Vieras
AAArghhh... Että välillä ottaa aivoon. Nykyään tuntuu, että kaveriltani ei enää koskaan tule muuta viestiä kuin Party Liteen liittyen.. Milloin on uutta kuvastoa, milloin pitäisi olla emäntänä ja milloin pitäisi mennä minnekin kutsuille. Alkaa pikkuhiljaa mennä hermo tähän kynttiläsekoiluun.

Vaikka sitä on kuinka edustaja niin kannattaa miettiä, millä intensiteetillä kavereitaan piinaa kaikenmaailman kynttiläjutuilla. Ei myö loputtomiin jakseta vaan olla potentiaalisia asiakkaita kavereiden lisäksi. Ja sitä paitti mie en ees polta kynttilöitä ja tää kaveri on kyllä sen tiennyt aina. Ei voi tajuta..
 
odotas jos hurahtaa näihin aloe vera tuotteiden kotimyyjäksi, ei tarvi sano kuin pitää mennä kauppaan kun tarvin ostaa dödöä hammastahnaa tai pyykinpesuainetta niin johan ollaan noita ylihintasia tököttejä pakkomyymässä.
Ja jos erehdyt jotain kasvonpuhdistusaineita ym ostamaan halvalla marketista ja kaveri näkee nevaikka keittiön pöydällä kun purat kasseja niin johan saat taas kuulla kuinka ne on huonoja ja kuinka vaan aloeveran tuotteet on ainoita oikeita hyviä. Ei kuule auta sanominen että minulla ei ole varaa laittaa 20-30€ yhteen naamamönjään ja siksi ostan sen 4€ tuubin kaupasta.
Täällä myös kaveruus taitaa olla kohta mennyt kun en vaan jaksa, kiva jos kaveri saa tuotteita myytyä ja tykkää niistä itse mutta minä en.
 
Osanottoni :D Kun joku kavereista höynähtää verkostomyyntiin ja on uskonut takovansa sillä paljon rahaa ovat kaverit ekana vaaravyöhykkeellä. Pommitetaan tuttavapiiri puolikuoliaaksi kutsuilla ja esitteillä. Kyllä se ohi menee. Suurin osa ei osaa sitä hommaa ja kun ne järkiintyy alkaa paluu entiseen elämään. KUn ei siinä todellakaan myydä tutuille, vaan pitäisi lähteä etsimään niitä asiakkaita muualta.
 
Mullakin on kaveripiirissä innokkaita verkostomarkkinoinnin harrastajia. En ole ottanut stressiä asiasta. Osallistun joskus ja tilaan jos oikeasti haluan, mutta en koskaan pakosta. Eikö voi suoraan sanoa, että en halua ostaa...? Tai vastata viesteihin rehellisesti, että ei ole kiinnostusta kynttilöihin tms.?
 
Ihmissuhteiden kaupallistaminenhan tuossa nyppii... tekisi mieli sanoa kaverille, että voin kyllä antaa rahaa, jollei myös tarvitse ottaa jotain hyödytöntä kippoa tai kynttilää tilaa viemään.
 
Kai olet tehnyt hänelle selväksi ystävälliseen tapaan, ettei sinua ne kynttilät yms kiinnosta ja et halua häneltä niitä kynttiläviestejä, etkä aio mitään kynttiläkutsuja järjestellä.

Ei se kaveri mikään ajatustenlukija ole, voi kuvitella sinun vielä innostuvan noista.
 

Yhteistyössä