A
Katso alla oleva video nähdäksesi, kuinka asennat sivustomme verkkosovellukseksi kotinäytöllesi.
Huomio: Tämä ominaisuus ei välttämättä ole käytettävissä kaikissa selaimissa.
Ei kyllä nuo vuotopäivät pidä paikkaansa.Alkuperäinen kirjoittaja kasvattaja:vuotopäivät kestää 12-25 vuorokautta ja sen jälkeen kun vuoto lakkaa nii tulee vasta sitten ne parhaat päivät milloin uros sitten astuu ja parhaat päivät kestää noi viikon verran eli kun vuoto lakkaa kokonaan niin siitä vielä kaks viikkoo kannattaa olla varovainen.
Alkuperäinen kirjoittaja Cosmo:Ei kyllä nuo vuotopäivät pidä paikkaansa.Alkuperäinen kirjoittaja kasvattaja:vuotopäivät kestää 12-25 vuorokautta ja sen jälkeen kun vuoto lakkaa nii tulee vasta sitten ne parhaat päivät milloin uros sitten astuu ja parhaat päivät kestää noi viikon verran eli kun vuoto lakkaa kokonaan niin siitä vielä kaks viikkoo kannattaa olla varovainen.
Alkuperäinen kirjoittaja kasvattaja:Alkuperäinen kirjoittaja Cosmo:Ei kyllä nuo vuotopäivät pidä paikkaansa.Alkuperäinen kirjoittaja kasvattaja:vuotopäivät kestää 12-25 vuorokautta ja sen jälkeen kun vuoto lakkaa nii tulee vasta sitten ne parhaat päivät milloin uros sitten astuu ja parhaat päivät kestää noi viikon verran eli kun vuoto lakkaa kokonaan niin siitä vielä kaks viikkoo kannattaa olla varovainen.
Ja mistäköhän kohtaa ei pidä paikkaansa. Meillä ainakin yleensä siinä vuorokausina 14-16 astutetaan ensimmäisen kerran eli silloin vuoto on loppu ja siitä sitten astutetaan kolme kertaa ja aina yksi päivä jätetään väliin eli vuorokausina esim. 14, 16, 18..... joskus esimmäinen astutus astutus on minun omalla koiralla ollut 23 eli silloin päivät oli 23, 25, 27...... et sillee
Alkuperäinen kirjoittaja feger:Minua kiinnostaisi tietää kuinka herkästi koirilla onnistuu astutus. Siis että ne tulee tiineeksi.
Alkuperäinen kirjoittaja koiran omistaja:mikä on kun koirallani ollisi pitänyt alkaa 2-4 vk sitten juoksuaika, mutta ei ole vielä alkanut. mitä pitäisi tehdä? auttakaa joku!![]()
Alkuperäinen kirjoittaja run:Alkuperäinen kirjoittaja koiran omistaja:mikä on kun koirallani ollisi pitänyt alkaa 2-4 vk sitten juoksuaika, mutta ei ole vielä alkanut. mitä pitäisi tehdä? auttakaa joku!![]()
Ei ne aina niin tasaisin välein tule. Ja ovat tosiaan yksilöllisen lyhyitä tai pitkiä, meidän koiralla juoksuvuodon kesto alle 2vkoa kun tuttujen koiralla 4vkoa.
Omistan vanhan n. 8-vuotiaan ajokoira nartun ja nyt yhtäkkiä hänen kakkansa meni löysäksi ja mukana tuli hieman haaleaa verta. Koira on muuten todella virkeä ja syö hyvin, että ainakaan sairas se ei ole. Mutta tuli mieleen että voisiko tämä kenties enteillä tulevaa juoksuaikaa? Vai onko ruoansulatuksessa ongelmia? Koira syö Jahti Vahtia, joka on todella puhdasta koiran ruokaa. Eläinlääkäri ei osannut vastata mistä tämä johtuu. Mietin vain, että mitä itse tiedän niin monilla naisilla voi maha mennä sekaisin kun on kuukautiset, niin voisiko tämä olla samankaltainen tapaus?
jahti vahti kanariisi vai se perus?? kanariisi ois vehnätön->parempi oisko löytäny jotaki "pientä kivaa" syömistä ja maha ragoi?? mettässä ajossa esim