karenssi!!

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja milla
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
M

milla

Vieras
hain kahteen kouluun, toisesta tuli jo kutsu haastatteluun, olen kuitenkin hakenut myös tyelämävalmennukseen jonka aloitan jos en toiseen kouluun pääse. tämän takia peruin haastatteluaikani koska menen mieluumin työelämävalmennukseen. nyt tuli työkkäristä lappu että todennäköisesti saan karenssia..
voiko tämä olla totta? siis odottelen vielä tietoa toisesta koulusta jonne menen jos pääsen, jos en sinne pääse menen työelämävalmennukseen. miten ne voi antaa karenssia... olipa sekavaa
 
aina kannattaa selvittää työvoimaviranomaisilta mihin kaikkialle pitää jatkaa hakuja, ettei tule karensseja, aika kaavamiasesti esim. vaativat menemään siihen joka alkaa ensimmäisenä, vaikka välilä olisikin vain pari viikkoa.
 
samana päivänä alkaa nää koulut mut en tiedä vielä pääsenkö toiseen.. kuitenkin ikävää etteivät sanonu mulle että saan varmaan karenssia kun peruin haastattelu ajan!!
 

Yhteistyössä