Kakssuuntasta sairastavat!!!

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja sus´siunakkoon
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
S

sus´siunakkoon

Vieras
Eli kaksisuuntaista mielialahäiriötä sairastavat.
Onko teillä millanen libido normaalisti, maniavaiheessa ja masennusvaiheessa??

Kun ärsyttää taas niin pirukseen.
Mulla ei oo ollu reiluun vuoteen maanista vaihetta menossa ja nyt kun on niin seksuaalinen käyttäytyminen siis lähtee ihan käsistä.
Olen normaali olotilassakin aika seksuaalinen, masentuneenakin seksiä suostu harrastamaan, tosin en tee alotetta jos olen esim. sinkkuna.

Mutta nyt kun näköjään on maniavaihde päällä niin seksi pyörii koko ajan päässä.
Näen unia, saan niissä ihan oikeita orgasmeja.
Ostelen seksivaatteita, pyörin kaiken aikaa nettitreffisivuilla etsimässä miehiä, kattelen pornoa. Kaikki ajatukset vain ja ainoastaan siinä.
Joskus olen jopa tajunnut tehdä businestä, mutta onneks oon nyt sen lopettanu tai en taida uskoa et näin 35v ja ylipainoisena kauppa enää kävis kovinkaan.

Nytkin olen ollut ilman seksiä 10kk.
Mutta viimesen viikon aikana olen ottanu töistä saitsua ja käyny yhden miehen luona. Pakko päivällä kun lapset päiväkodissa sillon ja yh ei iltaisin oo sitten aikaa. No, seuraavana päivänä menin uudestaan.
Ja nyt sit eilen olin yhden toisen miehen kanssa hotellissa viettämässä aikaani.
Lapset ovat nyt isällään viikonlopun siis.

Tunnen oloni tosi voittajaksi ja nautin paljon kun miehet kiehnää.
En tunne haluavani muuta kuin puhdasta ja todella erikoista seksiä, haluan mahdollisimman rietasta siis.

Ja joka kerta homma loppuu siihen, että tajuan kuinka kauhea ihminen olen. Kuinka nolla ja kuinka voin olla niin hölmö, että teen tollasta. Ja siitä onkin sit sujuva siirtyä masennuksen puolelle.

Käyn kyllä mielenterveystoimistossa, mutta en ole koskaan uskaltannu puhua tästä asiasta.
Olen siis 35v ja mulla on ollut varmasti yli 50 seksisuhdetta, suurimman osan kanssa vain sen kerran. Joidenkin kanssa peräti kaksi. Joskus on oon heränny aamulla yhden vierestä ja illalla etsiny jo toisen.
Ja oon kuitenkin seurustellu elämässäni ja ollu avoliitossakin ja koskaan en oo sillon miestäni pettäny.

Mutta mulla tää ehkä henk.kohtasesti pahinta tässä taudissa.
En hirveesti tuhlaile rahoja, en ryyppää tai käyttäydy muuten kovin itsetuhoisesti. Mutta jotain hyväksyntää kaiketi tällä haen!

Mutta onko muita?
 

Similar threads

S
Viestiä
14
Luettu
878
V
V
Viestiä
25
Luettu
5K
Aihe vapaa
vierailija
V
K
Viestiä
36
Luettu
7K
H

Yhteistyössä