Y
yhden äiti
Vieras
Oltiin sunnuntaina rippijuhlissa ja siellä useat sukulaiset kyselivät koska tehdään toinen lapsi kun lapsemme jo kohta 3v. Selitin kyllä ettemme tee toista lasta mutta eipä se tunnu perille menevän.
Katso alla oleva video nähdäksesi, kuinka asennat sivustomme verkkosovellukseksi kotinäytöllesi.
Huomio: Tämä ominaisuus ei välttämättä ole käytettävissä kaikissa selaimissa.
Alkuperäinen kirjoittaja älä välitä;23793316:Kun olet sen toisen sitten tehnyt (hyvällä tuurilla on se tyttö ja poika) alkaa komentit että nyt teillä on lapset tehty.
Kun ilmoitat että teille tulee kolmas lapsi on kyselijöillä komentit miksi? Tai teillähän on jo tyttö ja poika tai sitten jos on vain yhtä sukupuolta niin sitten sanotaan ääneen, jaa no toisaalta toivotaan että nyt vihdoin onnistaa ja tulee se kaipaamanne tyttö/poika
Neljättä kun odotat on ensikommentti, ei teidän yksin tätä maata tarvitse kansoittaa, älä ota raamatusoppeja noin kirjaimellisesti, ettekö tiedä mikä on ehkäisy jne.
Alkuperäinen kirjoittaja yhden äiti;23793403:ei koskaan.