Kääk työhaastattelu keskiviikkona...

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja NytPaukahti
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti

NytPaukahti

Uusi jäsen
27.07.2012
28
0
1
ja mulla ei ole mitään edustavaa päälle pantavaa... Onkohan keskiviikkokin hellepäivä? Kamalaa kun melkeen kaikki mun vaatteet on mustia ja sellaisia mitään sanomattomia... Minkälaista/tyylistä vaatetta sitä oikein lähtis etsimään?? Pakkohan tässä on lähtee vaateostoksille huomenna..
 
Jos kyseessä on ns. virallisempi työpaikka niin laittaisin ehkä (alkoiset) pellavahousut, jos on helle ja jonkun ohuen, vaikka (kulta, pronssi) satiinisen yläosan. Tai ehkä ihan säädyllisen, polvipituisen, yksivärisen mekon ja jakun.
 
Riippuu minkälaista työpaikkaa olet hakemassa. Jos toimistotyötä, riittää että vaatteet ovat siistit ja ehjät. Jos haet fyysistä työtä, kannattaa myös pukeutumisessa näyttää että on valmius liikkumiseen ja toimintaan.
Tärkeintä on sinusta välittyvä persoona, joka sopii työhön jota olet hakemassa.
 

Yhteistyössä