K/B-komposti

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja vierailija
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
Luojan kiitos meidän perheessä se pierulta haisevien vauvanruokien syöminen joulupöydässä loppuu kun vanhemmista polvista aika jättää. 😤 Jos omat jälkeläiset haluaa niitä syödä, niin saavat opetella itse tekemään.
 
Muistatteko sellaista haastattelua (ihan tuore), jossa Bojan kertoi Jeren olleen hänen luonaan kolme yötä? Siis osuu tod.näk Karnevaali-promon yhteyteen. Mietin vain kaikkea sitä, mitä tässä on viime aikoina Jeren elämässä varmaan ollut, ja keikkapuheissakin.
 
Joo, Jere, Allu ja Sonny oli kolme yötä Bojanin luona keväällä.
Ei ne olleet kolmea yötä. Nyt jokin aika sitten Jere, Jesse ja Kalle oli Ljubljanassa, ja silloin olivat kolme yötä. Tekivät Karnevaali-promot ja todennäköisesti sopivat myös Jeren Areena-keikan kuvioista, kun Kallekin oli paikalla. Muistan haastattelun, ja todennäköisesti Bojan viittasi tähän. Pieni shippari minussa heräsi, kun ajattelin, että Jere yöpyi Bojanilla ja nuo kaksi hotellissa. Ja siis Jerehän yöpyi Bojanilla, noista kahdesta ei tietoa.
 

Yhteistyössä