Juoksumattoja käyttäneet, teille kysymys!

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja "vieras"
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
V

"vieras"

Vieras
Olen pikkuhiljaa alotellut juoksuharrastusta, tai siis kesän ajan treenaillut. Nyt en enää miehen uuden työn ja lapsen vuoksi pääse niin usein lenkille, kuin mieli tekisi. Eli mietiskelin tuossa, että juoksumatto vois olla hyvä mulle! Tykkään kuitenkin juosta, ja sitä vois käyttää kotona esim. sillon kun lapsi nukkuu. Rahat on aika vähissä, joten käytettyä katselin.
Onko noista moottorittomista malleista mihinkään? Esim. tuo gym-tech-merkkinen? Onko totta, että sillä ei pääse kunnolla juoksemaan, ellei pidä käsillä tukea?
Tottakai moottorillinen olis huippu, mutta ne maksaa tosi paljon käytettynäkin...
 
Alkuperäinen kirjoittaja Kuntopyörä;27002591:
Moottoriton sopii enintään kävelyyn ja moottorillinen on suuri turvallisuusriski kodeissa, jossa on pieniä lapsia. Suosittelen laadukasta kuntopyörää.

Niissä saa todella erilaiset treenit jos keskenään vertaa. Itse ostaisin kyllä juoksumaton, sellaisilla paljon juosseena sanon.
 
[QUOTE="vieras";27002709]olisko crosstrainer siltä väliltä?[/QUOTE]

Haluaisin mieluummin juosten liikkua, nyt kun olen saanut kuntoa parannettua sen verran hyvin.

Olisko vielä muilla kokemuksia?
 

Yhteistyössä