jokohan synnytys käynnistyy pian?

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja "vieras"
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
V

"vieras"

Vieras
rv39, tänään lääkäri totesi että kohdunsuu 3cm auki, täysin pehmeä ja n.2cm pitkä. nyt tulee vaaleanpunaista limaa kun pyyhkii ja inhottavan tuntuisia supistuksia (ei kuitenkaan hirveän kipeitä mutta inhottavia kuitenkin) tulee aika usein. Jokohan vois synnytys kohta olla käynnistymässä? tai kuunkakohan kauan tällä tilanteella mahtaa vielä kestää ennenkuin synnyttämään pääsee?
 
On varmaan käynnistymässä, toivottavasti saat kohta alkaa tosi toimiin..tsemppiä!!

Mulla tuhrutti edellisiltana ja meni yksi yö kärvistellessä noissa "ei niin kipeissä, mutta inhottavissa supistuksissa" ja sitten seuravana päivänä alkoi kunnolla..
 
Mä taisin olla tuon 3cm auki, kun menin saliin ja puhkaistiin tuossa vaiheessa kalvot. Sit eteniki rivakkaa.

Mutta siis mulla alkoi noin. Aamukasilta moiset tuntemukset. Sitten parin tunnin päästä jo lähdettiin sairaalaan - ne kipeni yllättäen. Ja puol 1 oli tyttö maailmassa ;) Voi olla hyvinkin lähellä :)
 

Yhteistyössä