Joensuun kodit oy:sta asiaa..

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja ..
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
?

..

Vieras
Oletetaan että allekirjoittasin vuokrasopimuksen tiettyyn asuntoon, johon muuttaisi minä ja lapsi. Miehellä ei siihen mahdollisuutta ole muutta kirjoille ennenkuin on maksanut vanhan velan ko. firmaan. Jos mies kumminkin tulisi kirjoille ko. asuntoon vuokrasopimuksen allekirjoituksen jälkeen ja asuntotoimisto tämän huomaisi niin voisiko asuntotoimisto purkaa vuokrasopimuksen tämän perusteella???

Meillä on ollut aiemminkin sama tilanne ja mies tuli kumminkin kirjoille siihen asuntoon koska muuten minun olisi pitänyt hakea yh-korotus lapsilisään ja miehen maksaa elatusta koska ei olisi asunut samassa asunnossa kirjoilla kun minä ja lapsi ja silloin eivät ainaskaan sanoneet asiasta mitään!
 
Aikoinaan itse tein vuokrasopimuksen vain omiin nimiini, ihan varovaisuudesta, saadakseni kaverin pois jos yhteiselo ei onnistu. Yhdessä kyllä haimme asuntoa, jonka sitten saimme. Vuoktasopimuksen halusin vain nimiini ja mies muutti kuitenkin ihan kirjoille asuntoon. Ei ollut mitään hämminkiä ja sain miehen suhteen loputtua muuttamaan pois.
Emme kylläkään asuneet Joensuun kodeilla mutta kaipa se toimii sielläkin.
 

Similar threads

Yhteistyössä