Je suis... persu! Kaiken vihervasemmistopropagandan keskellä

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja politiikan tutkija
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
P

politiikan tutkija

Vieras
unohuu yksi tärkeä asia... Tuo vasemmistolainen pilapiirrospulju tuotti pahimmanlaatuista vihapuhetta. Jos tuollaisia kuvia tai juttuja olisi tuotettu persujen vaalitoimistossa, niin persut olisi poliittisesti ristiinnaulittu nopeammin kuin mitä kestää Dan "the Spam" Koivulaaksolta taikoa natsikortti hihasta!

Persut harjoittavat faktapohjaista politiikkaa. Ja sekös poliittisia vastustajia ärsyttää... Haasteeseen ei nimittäin voi vastata poliittisesti, koska faktoista ei voi tehdä politiikkaa! Vaihtoehdoiksi vihervasemmistolle jää siis 1) valehtelu 2) omien virheiden myöntäminen tai 3) keskustelun hiljentäminen rassismi/natsikortilla. Jokainen on nähnyt, mitä kahta optiota nuo hörhöt yleensä käyttävät.

Konsensuseliitti haluaa myös määritellä sen, mistä puhutaan. Hyysärissä on tuutin täydeltä antipersu-propagandaa. Pelotellaan islamofobian lisääntymisellä ym. No hyvänen aika...voiko se tästä enää lisääntyä? Häh? Luoteja lentää harva se päivä Euroopan pääkaupungeissa. Ihmiset ovat kauhuissaan! Kuinka paljon luoteja pitää lentää lisää, että voidaan sanoa, että "Joo, kyllä se islam pikkuisen pelottaa!".

Ja mitä tulee islamin leviämisen estämiseen... Monelta on unohtunut se fakta, että satoja vuosia sitten muslimit ajettiin pois Euroopasta. Jos silloin hyysärit olisivat olleet vallassa ja pelotelleet suvaitsemattomuuden lisääntymisellä, niin eläisimme nyt islamilaisessa kalifaatissa! Olkaa pirun kiitollisia siitä, että joku ristiretkiläsritari uhrasi henkensä teidän puolestanne. Sen ansiosta Charlie Hebdo voi olla olemassa. Eurooppalaiset ovat ehkä muuttuneet noiden satojen vuosien saatoissa suvaitsevaisemmiksi, mutta tietyn uskontokunnan edustajat eivät. Fakta: jos ei mitään tehdä, niin exponentiaalisen kasvun matematiikka pitää huolen siitä, että eurooppalaiset ovat ennen pitkää vähemmistönä omassa maanosassaan. Sitäkö haluamme?

Ja suis persu... Yksi jos toinenkin on huomaamattaan ilmoittautunut persuksi. Ei liittymällä puolueeseen, vaan kertomalla faktoja! Näitä ihmisiä ei kuitenkaan ristiinnaulita välittömästi. Suora lainaus Hyysäristä (9.1.2015 sivu A27, Jeffery Sachs, ekonomisti):

"Ei voi olla laajojen palveluiden hyvinvointivaltiota, joiden rajat ovat täysin auki. On aivan selvää, että sinne halutaan köyhistä maista." Persu, anyone?

Minä perään nyt muiltakin puolueilta faktapohjaista politiikkaa. Maahanmuutto on ongelma, ei rasismia. Persuilla on aitoja ratkaisuja ongelmiin, ei mitään pään laittamista pensaaseen.

Je suis persu - Charlie est persu!
 
Miksi persulaiset vauhkoavat täällä ja yrittävät ihmiset saada ihmisiä äänestämään PeeÄssää? Vastaus: siksi että pelkäävät jytkystä tulevan lötkö ;)

Kukaan muu ei täällä pidä palopuheita kannattamansa puolueen puolesta. Persut eivät ole vielä oikein sinut itsensä kanssa.
 

Similar threads

Yhteistyössä