Jackrussell puri - vauva kuoli

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja Sellaisia petoja!
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
Lapsen äiti on 19v ja muutenkin perhe minusta näytti vähän köyhälistöltä. Mitä eilen katselin Daily Mailin - sivuilta tuota asiaa. Vauva tosin oli suloisen lutuinen, nyt hän on enkeli ;(( Syntyi 12.11 ja kuoli 20.11.


Olisko jotain eroa jos olisi ollut aatelinen perhe?

Mitä hittoa tämä sun pointtisi tarkoitti?

Suurin osa palstalaisista kuuluu tohon samaan genreen mitä toi perhe edustaa. Ainakin kuvaketjujen perusteella, gallupien jne.
 
Harmi ettei kukaan palstalaisista ollut paikanpäällä näkemässä mitä oikeasti tapahtui...harvassa ovat ne koirat jotka sumeilematta käyvät ihmisen päälle.

Meillä on noita hurttia, ei kylläkään tuota rotua, useita kappaleita koska kasvatan koiria.
Kersojakin on mutta koskaan, ikinä, ei yksikään kakara ole ollut koiran tai koirien kanssa valvomatta. Meillä ei ole siis myöskään koskaan yksikään koira edes meinannut haukata minun jälkikasvustani palasta.

Vaikka luotankin koiriimme ihan täysillä en silti ikinä jättäisi niitä lapsen kanssa kahdestaan, ei voi ikinä tietää mitä tapahtuu kun kaksi eri eläinlajin edustajaa on yhdessä eikä kummallakaan kunnollista kykyä tulkita toisen eleitä.

Koirat eivät ole automaattisesti sellaisia petoja että niitä kiinnostaisi ihmisen pentujen syöminen, jotain muuta on taustalla jos koira lasta puree.
 

Yhteistyössä