Imetysliiveistä

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja "kukkanen"
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
Lindexillä on ainakin ollut ihan ok liivejä, ei mitään maailman parhaita tai istuvimpia, mutta välttivät kyllä. H&M:n liiveistä sen sijaan en pitänyt.

Halvalla ei saa hyvää, sen ainakin totesin. Olen tykännyt Triumphin imetysliiveistä, ja nyt ostin Bravadon sekä HotMilkin imetysliivit jo raskausaikana. Molemmat ovat aivan unelmat! Tukevat raskaita rintoja tosi hyvin, kokoja löytyy ihan jokaiselle, eivät kiristä, purista tai paina mistään. Mulla ainakin on tiehyttukoksiin taipuvaiset rinnat, joten en pystynyt lainkaan käyttämään liivejä, jotka painoivat tai hiersivät.
 
mä kanssa kyllä suosittelen bravadon liivejä, ne saumatottomat oli aivan täydelliset päällä ja meni jo raskausaikana, sanoinkin kun ne tuli että mulla ei oo ikinä ollu yhtä ihanan tuntusia liiviejä. englannista tilasin, siellä paljonpaljon halvemmat.
verrattuna hm liiveihin laatu kyllä kannatti, nuo jäi säästöön seuraavaa kertaa varten hm omat meni roskiin :(

http://www.nursingbra-shop.co.uk/ShowDetails.asp?id=112
 

Yhteistyössä