Hyvä DHL (positiivista palautetta pukkaa)

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja chef
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti

chef

Aktiivinen jäsen
16.02.2005
47 399
16
38
Äsken sain tekstarin, jossa ilmoitettiin, että voin vaikuttaa paketin toimituspäivään. Ohhoh. Tätähän voisi jo melkein kutsua Palveluksi!

Pistin eilen iltasella tilausta menemään ja jälkikäteen sitten vasta aloin pohtimaan sitä, että en taidakaan olla kotona silloin, kun tuo tilaus on kotiovelle tulossa...mutta nou hätä. Senhän voi näemmä nykyään näppärästi siirtää paremmalle ajankohdalle, jos niikseen!

Ihan huippua, hyvä DHL! :D
 
Eikö Posti toimitakin Suomessa DHL:n toimitukset? Meillä ainakin tilausseurannasta näkyy pakettinumerolla ensin DHL:n sivut. kun paketti kirjataan Suomeen, niin siirtyy Postin tilausseurantaan.
 
Eikö Posti toimitakin Suomessa DHL:n toimitukset? Meillä ainakin tilausseurannasta näkyy pakettinumerolla ensin DHL:n sivut. kun paketti kirjataan Suomeen, niin siirtyy Postin tilausseurantaan.

Noup...kyllä meillä aina säännöllisin väliajoin käy ovella puna-keltaiset DHL:än pojat paketteja tuomassa :)

Ja se lähetys pysyy loppuun saakka siellä DHL:än sivuilla, eikä siirry postin puolelle.

Ehkä lähestyspaikka vaikuttaa? Meinaan, että mä olen tilannut kolmen vuoden ajan parista paikasta ja aina on samalla kaavalla mennyt.
 

Yhteistyössä