Huutis-apuja..

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja spip80
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti

spip80

Jäsen
08.08.2005
555
0
16
Pakon edessä (muutto lähestyy) olisi tarkoitus päästä isosta osasta lastenvaatteita eroon. Ajattelin laittaa huuto.netiin, mutta mietin, että minkäsuuruisia paketteja sinne kannattaa laittaa? Onko esim. kymmenen yläosaa samaa kokoa hyvänkokoinen paketti?

Entä haalarit, kannattaako laittaa samaan pakettiin kengät, tumput ja pipot vai kaikki erikseen?

Kiitos, jos joku viitsii vastata.
 
Tätä minäkin pohdiskelen...Mulla olisi vaatetta jätesäkillinen...Päätin kuitenkin laittaa kaikki yläosat ja alaosat erikseen, saahan ne yhdistettyä samoilla postikuluilla jos haluaa. Itse ainakin tutkin myyjän muutkin tuotteet jos jonkun jutun huudan.
 
Alkuperäinen kirjoittaja spip80:
Alkuperäinen kirjoittaja vieras:
ei kun jättipaketit hyviä, missä ainakin 50 vaatetta ja enemmän

Onko näin? Meneekö paremmin kaupaksi? Pitääkö jokainen sitten kuvata erikseen?

juu, isot paketit menee tosin hyvin kaupaksi, kun lähtöhinta on alhainen. ja joo ne täytyy kuvata erikseen, tai siis niin menee paremmin kaupaksi.
 
Alkuperäinen kirjoittaja spip80:
Yksittäiset tuotteet ovat menneet kivasti, ostaja on voinut valita haluamansa. Jotenkin vain tuntuu kovin työläältä laittaa kaikki bodyt, potkarit ja muut pienet yksittäin..

ei kyllä paketti on parempi! En osta kuin itselleni harvoin yksittäisiä vaatteita ja ulkovaatteet yms.
 

Yhteistyössä