HuOmenta !!!

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja marabou
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti

marabou

Aktiivinen jäsen
28.07.2005
10 502
1
36
Torsti jo :D Jeee.

ulkona sateista. Yöllä tais sataa ja ukkostaa... jotain kuulin... tai sitten se oli unta. :D Ei, luultavasti ukkosti .

Kyllä on hiostava aamu ja lämmin . +20 :)
Juoksulenkki takana... nyt aamupuuroa :p
 
  • Tykkää
Reactions: Vilma*
Huomenta vaan...
Ei se ihmislaps paljoa tarvii ollakseen onnellinen..Tänä aamuna rakas oli keitelly kahveet,kammennu takas mun viereen..kellon soidessa siitä olikin niin hyvä herätä-toisen ihmisen lämmöstä,pienin suukoin huomenet ja valmista kahvia =)
Yöllä satoi vettä,mutta nythän tuo ihan miun kiusaksi saattaa selventyä-olin kyllä salaa toivonut vesisadetta,että kerkee tekeen kaikki päivän työt(mattotaivaita muutama siivottavana)hyvissä ajoin.Aikomus oli otaa ylityötunteja pois tänään ja sitten pidennetty viikonloppu..
 
Huomenta!
Pentu herätti minut tasan klo 6. Olen ehtinyt vaihtaa olohuoneessa huonekalujen paikkaa, imuroida ja mopata pissoja lattioilta. Pyykitkin piti jo laittaa peseytymään.

Voi vitsit että tuo pentu on ihku. Hirvittävä hammashirviöhän se on, poika on sitä mieltä, että se on samanlainen mitä meidän porokoira oli pentuna. :D
 

Yhteistyössä