Huomenta kaikille! Minä heräilin ennen seitsemää täyteen ahdatusta sängystä...tytölle tuli yöllä pissat omaan sänkyyn ja siirtyi siksi mun viereen. Sitten siihen oli ilmaantunut myös mies ja kissa, joten aamulla oli tiivis tunnelma =).
Heräilin omassa rauhassa, join aamukahvit ja söin pari viipaletta ranskanleipää oltermannilla ja kurkulla, maistui kuulkaa hyvältä, ei oo tuota löytynytkään meijän kaapista varmaan vuoteen! Sitten heräili tyttö, hänkin sai oman aamupalaleipänsä ja juotavaa jogurttia. Miehen herätin äsken viemällä pekoniaamiaisen sänkyyn, hän oli myöhäisillä tunneilla laatoittanut meijän eteisverannan miltei valmiiksi :heart:, oli ansainnut jonkin palkinnon.
Tänään suunnitelmissa mummolakyläilyä ja kaupassa piipahdan hakemassa mokkapala-ainekset...spaghettibolognesen jälkeen varmaan maistuu sitten iltapäivällä! Ulkoilua myös, vaikka onkin pimeää ja ankeaa, raitis ilma tekee silti hyvää.