Huomenta ystäväiset !

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja marabou
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti

marabou

Aktiivinen jäsen
28.07.2005
10 502
1
36
Kyllä kahvi ja takkatuli lämmittää .

Kurkku meinaa olla kipeä. Viikolla oli jo karhea, mutta nyt yöllä 3 aikaan heräsin kipuun, otin lääkettä . Sai sitten vielä nukuttua.
Näin menee viikonloppu ... Kunhan maanantaille taas selvii terveeksi. :)

Pakkasta tänään jopa -13 :xmas:
 
Huomenta... hirmu flunssa valvottaa, vaikka vielä sais/pitäis nukkua ainakin 3 tuntia... Vaihdoin sängyn sohvaan etten herätä miestä ja poitsua köhimiselläni. Plaah.
 
Huomenta!

Kahvikupposen kanssa täälläkin, hyvin nukutun yön jälkeen :)
Ulkona on kylmä, -24 astetta. Aamulla on ohjelmassa tytön taitoluistelu ja hallissa ei onneks noin kylmä oo =)

Ihmetyttää vaan tuo meidän poika, kun se on nyt hetken nukkunut tosi vähän: illalla ei meinaa saada unta (pyörii sängyssä varmaan tunnin) ja aamulla herää ennen kuutta. Ja tällä viikolla päikyssäkin meinas kuulemma olla ongelmia unensaannin kanssa.. Mikä lie?
 
Huomenta. Tosin heräsin jo 11 aikaan illalla. Lämpötilaa en tiedä (ei ole mittaria) mutta olettaisin sen olevan jossain 10-15 asteen paikkeilla.

Enää 5 päivää ja takas sinne kylmyyteen. Brrrr.
 
Esikoinen on lähdössä kouluun. Hällä on espanjaa näin lauantaisen koulupäivän kunniaksi, hieman esimakua siitä, mitä luvassa nelosella. Kuopus nukkuu vielä ja saakin vetää sikeitä. Mie söin aamupalan ja voisin nyt aloittaa viiden sivun kirjoittamisen.
 
Huomenta!

Meniä aamuyö taas rikkinäisesti, esikoinen tuli ensin pyöriytymään meijän sänkyyn ja aikansa siinä pyörittyään päätti lähteä herättämään siskonsa..jolla taitaa olla maha sekaisin, niin löysällä ainakin ettei kerenny kunnolla potalle : / Esikoinen ku huutaa että tääl on kakkaa lattialla, niin kyllä siinä aika kiirus tuli..
Menin sitten pesujen jälkeen takas makoilemaan, alko vihdoin lastenohjelmat ja tytöt rauhottui niitä kattomaan.
 

Yhteistyössä