Huomenna se sitten alkaa !!!!

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja Apsi Deisi
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti

Apsi Deisi

Aktiivinen jäsen
03.06.2007
7 211
0
36
Siitä on kohta aika tasan vuosi kun talokuume iski ihan todenteolla päälle asuntomessuilla käydessä. Olihan ajatuksella aiemminkin leikitty, mutta ei vakavasti koskaan harkittu!

Huomenna on se päivä kun kaivinkone tekee ensipuraisun meidän tontilla :D
Siitä se sitten lähtee etenemään kohti omaa taloa :heart:
 
Alkuperäinen kirjoittaja Tukka Tötteröllä:
:flower: =) Talonrakennushan on se kovin kynnys parisuhteessa, sen jos selvitätte niin eipä juuri muut asiat liittoa kaada :)

se se vasta kovaa onkin kun pitäis sen rakennus urakan jälkeen unohtaa riidat ja oppia vielä elämään sen samankaton alla sekä rakastua kumppaniin uudestaan
 
Alkuperäinen kirjoittaja Tukka Tötteröllä:
:flower: =) Talonrakennushan on se kovin kynnys parisuhteessa, sen jos selvitätte niin eipä juuri muut asiat liittoa kaada :)

Näinhän se on. Siksi me valittiinkin vähän helpompi "reitti" kohti omaa taloa ja päädyttiin valmistaloon, johon itse rakennetaan yläkerta ja autotalli.
 
Alkuperäinen kirjoittaja Glorinha:
Onnea kovasti ja tältäkin suunnalta pitkää pinnaa! :flower:
Me tehtiin kerrostaloasuntoon lattiasta kattoon remontti ja vannoin, ettei ikinä enää.... :D
Sama vika, tosin vannomisen teki mies. Kysyin varovasti tässä hiljattain, josko rakennusprojektia mietittäis, kunhan lapset vähän isompia. Ei oikeen lämmenny asialle
:laugh:

Mutta Apsi Deisille onnea vaan projektin aloituksesta ja sitä pitkää pinnaa täältäkin! Toivottavasti ei montaa mutkaa matkaan tule!
 

Yhteistyössä