Hop Lop vai Huimala pääkaupunkiseudulla? Lapsi 1v 8kk

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja Pohdiskelija
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
P

Pohdiskelija

Vieras
Onko kokemuksia vajaan kaksivuotiaan lapsen kanssa pääkaupunkiseudun Hop Lopeista tai Huimalasta? Riittääkö niissä puuhaa noin pienelle ja mikä niistä soveltuu tuon ikäiselle parhaiten?b
 
Hei! Itse olen käynyt jo muutamia kuukausia molemmissa, ja kyllä poika viihtyyy!!! Jos edes mainitsen sanan Hoplop, niin pikkuinen rupea hihkumaan ja sanomaan joo joo. Molemmissa puuhaa riittää, mutta Hoplop on huokeampi, joten siellä käydään. Paras ja isoin on Esportin Hoplop, suurin ja uusin. Ja kylla on itelläkin hauska niissä tunneleissa kiivetä ja ppojan kanssa liukumäkeä laskea! Niin että sporttiset vaatteet päälle ja sinne vaan! :)
 
Tuossa Esportin Hoplopissa on käyty kun poika oli 1v. 10 kk, (nyt 2 v.) ja oikein mainiosti viihtyi, ei olisi millään malttanut lähteä pois.

Lisäksi Sellon pieni Hop Lop on kiva, on mukavan kompaktin kokoinen ja meitä lähellä.

Helsingin leikkiluola myös kiva paikka, varsinkin viikolla aamupäivisin kun ei ole paljon porukkaa.

Helsingin LeikkiLuola
 

Yhteistyössä