M manhis Jäsen 10.12.2004 616 0 16 31.07.2008 #1 laskettiinko äitiysraha tuloksi, kun lasketaan päivähoitomaksua!vai laskettiinko kodinhoitotuki vasta tuloksi?jompaa kumpaa ei näistä laskettu.
laskettiinko äitiysraha tuloksi, kun lasketaan päivähoitomaksua!vai laskettiinko kodinhoitotuki vasta tuloksi?jompaa kumpaa ei näistä laskettu.
M marhe Aktiivinen jäsen 03.03.2008 2 624 0 36 31.07.2008 #2 http://www.kersanet.fi/Default.aspx?id=323726 tuo oli eka sivu joka googlen kautta tuli ja siel sanotaan että tuloina ei oteta huomioon lapsilisää, asumitukea, opintorahaa tai aikuisopintorahaa. muoks...en sitte tarkemmin kattellu oliko nuo paikkakuntakohtasia vai mitä mutta miksei siis äitiysrahaa ja kotihoidontukea huomioitaisi tuloina?
http://www.kersanet.fi/Default.aspx?id=323726 tuo oli eka sivu joka googlen kautta tuli ja siel sanotaan että tuloina ei oteta huomioon lapsilisää, asumitukea, opintorahaa tai aikuisopintorahaa. muoks...en sitte tarkemmin kattellu oliko nuo paikkakuntakohtasia vai mitä mutta miksei siis äitiysrahaa ja kotihoidontukea huomioitaisi tuloina?