hetero, lesbo vai bi?

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja lucifer
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
L

lucifer

Vieras
mietinä tässä kun erään tuttavani ystävä on syntyjään ollut nainen, mutta hänelle on tehty sukupuolenvaihdosleikkaus eli hän on nyt mies.
hän on seurustellut jo naisena puolisonsa kanssa joka on nainen eli onko tämä nainen siis hetero, lesbo vai bi koska seurustelukumpanin sukupuoli on vaihtunut naisesta mieheksi vaikka henkilö on sama.

ymmärsittekö?
 
[QUOTE="hmm";26199035]varmaan bi. tai sitten hän on rakastunut ihmiseen eikä sukupuoleen.[/QUOTE]

näin minäkin sen ajattelin, mutta aloin vain miettiä tuota huvikseni kun ajoin maalle ja oli aikaa:D
 
Se transsukupuolinen on aina ollut mies, eli näillä tiedoilla hänen kumppaninsa on hetero. Sitä en tietenkään tiedä, miten hän itse itsensä määrittelee, ja vain sillä on merkitystä.
 
tietenkin jos transseksuaali kumppani on ollut virallisia papereita ja leikkauksia ennenkin "mies", sanoisin että seurustelukumppani on hetero. itselläni leikkaamaton transystävä jonka kyllä miellän mieheksi.
 

Similar threads

Yhteistyössä