Helinä-keiju 3d ilman laseja? miltä näyttää? kokemuksia kaivataan...:)

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja suksisuksi
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
S

suksisuksi

Vieras
Eli miltäs kyseinen 3D-elokuva näyttää ilman laseja? elokuviin suunnitellaan menevämme, mutta epäilen että tuo 4vee ei laseja jaksa pitää ja voi muutenkin olla liian hurja lasien kanssa? miltä näyttää ilman laseja, onko epätarkka kuva?
Kiitos!
 
Ilman laseja 3d-elokuvaa ei kannata mennä katsomaan lainkaan. Miksi ette mene katsomaan ihan normaalina 2d-versiona? Kuva on epätarkka ilman niitä laseja. Kuin olisi kaksi kuvaa päällekkäin.
 
Kiitos vastauksista :) ehkäpä menemme sitten 2d-näytökseen, olisi vain ollut sopivampaan aikaan tarjolla tuo 3d..ja kun googlesta löyty vähän ristiriitaista tietoa siitä, että onko se epätarkka ilman laseja, niin arvelin kysyä täältä kokemuksia, jos olisi juuri tästä elokuvasta..
 
Saattaa siitä selvän saada, mutta ihan helvetillisen päänsäryn siitä saa takuulla. Menkää 2D- näytökseen. Itse teen töitä 3D- näytöllä enkä todellakaan vie nelivuotiastani vielä moneen vuoteen katsomaan 3d- elokuvaa. Toivottavasti ne oikeasti 3d- näytöt, siis ettei tarvitse laseja, kehittyisivät ja yleistyisivät nopeasti.
 
Miksi ajattelet, ettei lapsi jaksaisi pitää laseja? Oma lapseni kävi katsomassa ensimmäiset 3d-elokuvat 3-vuotiaana eikä ollut mitään ongelmaa saada pitämään laseja. Hiffasi tosi nopeasti, että kuva on paljon makeampi lasien kanssa. Nyt 4-vuotiaana on käynyt katsomassa jo monta 3d:tä. Helinä-keiju ei myöskään ollut erityisen jännä. Enemmänkin kiva tyttö-elokuva.
 

Yhteistyössä