Helekatti menee hermot naapureihin

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja "xxx"
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
X

"xxx"

Vieras
Niitten koira vain haukkuu ja ulvoo yksin ollessaan.

Ja ollaan sanottu asiasta useammankin kerran ja pitää vissiin mennä taas sanomaan. Mutta eivät vain ole tehneet asialle mitään.
Pakko varmaan kohta tehdä valitus. Mitä muuta tässä muka voi??


Käy koira parkakin sääliksi kun laumaansahan se vain kutsuu ja kärsii yksin kotona. Mie tiedän tämän, mutta ärsyttää silti se turkasen räkytys ja ulvonta, välillä myös yöllä.

Miksi ne eivät tajua tehdä asialle jotain????
 
mä jouduin aikoinaan kerrostalossa asuessa viemään koiran aina työpäiviksi hoitoon... kalliiksi kävi, mutta en tosiaan halunnu et koira yksin haukkuu henkihieverissä kaikkia rappukäytävän ääniä. nyt rivarissa ja kaikki voi paremmin, koira rennonpi ja sitä myöden minäkin.
 
rivarissa asutaan. Toi koira haukkuu kaikelle äänille mitä kuuluu. Ja ihan vain ulisee ikäväänsä.

Koira ja naapurit tässä kärsii.

Meillä itsellämmekin ollut haukkuva eroahdistuksesta kärsivät koira. Tai on vieläkin, mutta ongelmista päästy eroon eikä ole enää vuosiin ollut mitään ongelmia jättää koiraa yksin.
 

Similar threads

Yhteistyössä