V
vieras
Vieras
kyllä lapsetkin kaipaa yhteistä aikaa vanhempien kanssa. Mutta jos se sulle kerran on niin vaikeeta niin kai ne on sitten hoitoon vietävä.
Katso alla oleva video nähdäksesi, kuinka asennat sivustomme verkkosovellukseksi kotinäytöllesi.
Huomio: Tämä ominaisuus ei välttämättä ole käytettävissä kaikissa selaimissa.
Alkuperäinen kirjoittaja kipinäinensääri:Alkuperäinen kirjoittaja vieras:mä veisin lyhyeksi päivää tarhaan. sen verran, että saisin itse huilattua, mutta ei koko päivää.
Ajattelinkin viedä myöhemmin kun yleensä ja hakea 1½h aiemmin
Alkuperäinen kirjoittaja vieras:kyllä lapsetkin kaipaa yhteistä aikaa vanhempien kanssa. Mutta jos se sulle kerran on niin vaikeeta niin kai ne on sitten hoitoon vietävä.
Alkuperäinen kirjoittaja kipinäinensääri:Ei mene uudenvuodenpäivänä, mielestäni tuolla sen sanoinkin...? Ei kai pk ole auki edes sillon..?
Olin kuitenkin lähes 5vuotta kotona, ja elin vaan lapsia varten, ehkä joskus voi tälläisenkin ratkaisun tehdä
Alkuperäinen kirjoittaja kipinäinensääri:Alkuperäinen kirjoittaja mä:kyllä mä pitäisin lapset kotona. tarvii lapsikin tosiaan vapaata. ja itsehän lapsesi oot tehny niin kyllähän niiden kanssa pitää jaksaa ollakkin.
No mutta nehän oli just 1½viikkoa josta mä myös valtaosan kotona, ja ens viikolla ovat 2päivää tarhassa
Alkuperäinen kirjoittaja tähtihedelmä:mä ainaki veisin ilman minkäänlaista huonoa omaatuntoa.
Alkuperäinen kirjoittaja noh noh:Voi v mikä haloo yhdestä päivästä. Totta kai viet. Mulle olis vaikeeta kans viedä, mutta järki käteen. Lapsille EI OLE mitään haittaa jos ovat huomisen tarhassa ja ihan normi päivää suosittelen. Sulle taas ON suunnaton hyöty kun saat levätä. Ja lapsille myös kivempi kun jaksat sitten heidän kans illalla
Alkuperäinen kirjoittaja joSSSu:Alkuperäinen kirjoittaja kipinäinensääri:Alkuperäinen kirjoittaja mä:kyllä mä pitäisin lapset kotona. tarvii lapsikin tosiaan vapaata. ja itsehän lapsesi oot tehny niin kyllähän niiden kanssa pitää jaksaa ollakkin.
No mutta nehän oli just 1½viikkoa josta mä myös valtaosan kotona, ja ens viikolla ovat 2päivää tarhassa
noh, kannattaako tuota ennää selitellä, vit muksut tarhaan huomenna ja sillä sipuli, ahet sit päikkäreitten jälkeen kotia. kenellekkään ei tule yhtään huono fiilis mistään. lapset ei tiedä et sie olet kotona vapaapäivänä, tarhan tädit ei tiedä, en mie näe missään mitään syytä olla viemättä, kauhee selittely... kenelle siu pitäs tässä mitään selitellä!