Hah. Sipilä ja Trump, kaksi valehtelevaa ja räyhäävää, harhaista toopea.

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja :---
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
?

:---

Vieras
Pääkirjoitus: Media näyttää pysyvän Sipilän ongelmana
Pääministeri Juha Sipilän (kesk) ja median välinen suhde näyttää menevän kohti täydellistä välirikkoa.


Sipilän vainoharhaa: "Sipilä on kuitenkin kokenut lentolupakirjaan liittyvät selvityspyynnöt yrityksinä urkkia hänen terveystietojaan."

http://www.iltasanomat.fi/paakirjoitus/art-2000005104520.html

Australian pääministeriltä neuvo median kanssa riitelevälle Trumpille

http://www.mtv.fi/uutiset/ulkomaat/...-median-kanssa-riitelevalle-trumpille/6315208

Media: Putin tilasi Trumpin psyykestä seitsemänsivuisen arvion

Torstai 23.2.2017 klo 14.45

Raportin mukaan Yhdysvaltain presidentti rakastaa riskien ottamista ja on taipuvainen naiiviuteen.

http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/201702232200075667_ul.shtml

Minä tuossa otsikossa jo kiteytin raporttini kolmeen sanaan. (y):LOL:

Kyllä miesten täytyy olla vähä-älyisiä, kun jatkuvasti valehtelevat, eivätkä tajua, että valheista jää kiinni. Niin, se on sitä kun päässä viiraa pahasti, ja uskotaan omiin valheisiin.:confused:
 


Kotimaa 18.12.2016 18:11
Oikeuskansleri: Sipilän hallituksella paljon perusoikeusongelmia

Muistaakseni aikaisemmillakin hallituksella on ollut lakien säätämisessä ongelmia. Eroa ei määrällisesti ole paljon. Määriä verrattaessa ainoa ero syntyy mediasta, joka jostakin syystä on pitänyt tällä kertaa enemmän meteliä virheistä. Media ei puolusta enää kansaa, media puolustaa itseään.
Amerikkalainen media on jakautumassa, kummallista kyllä puolueettoman uutisoinnin sijasta meille näytetään suomalaisissa uutisissa vain se negatiivinen puoli. Ei ole olemassa mustavalkoista maailmaa, mutta meille näytetään tällä hetkellä julkisessa mediassa vain mustaa tai valkoista. Harmaa mikä on tärkein on jäänyt kokonaan pois.
 

Yhteistyössä