Haaveissa pikkukakkonen ja lupa "myönnetty" yritykselle

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja enmaltaodottaa
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
E

enmaltaodottaa

Vieras
Joten nyt pliis help me!

Ongelmahan ei ole suuri, mutta haluisin tietää vähä vinkkejä että milloin ne parhaimmat päivät oli tulla raskaaksi? esikoisen kohdalla annettii tulla jos oli tullakseen, mutta nyt asia on eri kun haluisin vielä tämän vuoden puolella tulla raskaaksi (okei kuulostaa varmaa tyhmältä) mutta mun koulu suunitelmat saa jäädä jäihin jos tammikuuhun mennes en ole raskaana :D

perjantaina alkoi menkat ja tänään on jo viiminen päivä ku ei oo mitää tullu, eikös se ole että menkoista 14 päivää olisi paras aika yrittää kun munasolu irtoaa?
 
AP: kuinka pitkä kiertosi on? onko säännöllinen? yleensä ovulaatio tapahtuu 14 vrk ENNEN kuukautisten alkua. Varmuuden asiasta saat tekemällä joka aamu digitaalisen ovulaatiotestin (ohjeet pakkauksessa milloin kannattaa aloittaa testaaminen). testipakkaus maksaa nelisen kymppiä mutta eipähän tarvitse arvuutella :D
 
Menkkojen ekasta päivästä laskettuna se 14 päivää on varmaan keskiarvo, mutta voi olla jotain muutakin, joten joka toinen päivä yritystä tästä päivästä alkaen, niin sitten on parhaat tsäänssit.
 
Turha niitä päiviä on laskea, kun ei ne välttämättä osu kohilleen. Harrastatte seksiä joka kolmas päivä, niin sitten onnistuu parhaiten. Sitten on koko ajan malttamattomia siittiöitä odottamassa irtoavaa munasolua. :)
 
Menkkojen jälkeen kun yritätte joka toinen päivä 2 viikkoa niin pitäisi onnistua. Jos ei niin tutkimuksiin kannattaa hakeutua vuoden yrityksen jälkeen.

Meillä pikkukakkosta yritettiin 2 vuotta ja nyt olen vihdoin raskaana rv 28 :) Hieman lääketieteellistä apua tarvittiin, hormonilääkkeitä söin.
 

Yhteistyössä