Häät

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja Äitimorsian
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
Ä

Äitimorsian

Vieras
Menemme naimisiin ja paikalle todistamaan ajattelimme kutsua vain vanhemmat ja sisarukset. Mitä mieltä jatkoista, ravintolaan syömään vai kotiin syömään (tilattaisiin pitopalvelusta)? Vieraat saavat kutsu viikkoa max kahta aikaisemmin. Kaikki tulevat todennäköisesti autolla joten mitään juomabileitä ei järjestetä. Ravintola tulee 12 aikuiselta maksamaan sievoisen summan ja haluaisin kunnon kakun=). Pidämme ehkä ystäville myöhemmin bileet esim.vuoden päästä.
Ideoita otan vastaan miten te tekisitte.
 
itsehän sinä siitä päätät minkälaisen juhlan haluat pitää. jos rahasta on kiinni niin kannattaa kysyä pitopalveluilta ja ravintoloista laskelmat valmiiksi ja verrata sitten kumpi on parempi vaihtoehto teille.
meille tulee aivan erilaiset häät, sillä melkein koko suku tulee paikalle ja tehdään aika pitkälle kaikki itse. juhlapaikankin saimme suhteellisen halvalla äitini työpaikan kautta.
 

Yhteistyössä