haalarin koosta (RACOON/CUPCAKE)

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja satutytti
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti

satutytti

Jäsen
21.01.2013
877
6
18
Saisin tosi hyväkuntoisen ja vähän käytetyn Racoonin haalarin tytölle talveks, mutta mietin että onko tuo koko hyvä kun itellä ei oo mitään kokemusta kyseisestä merkistä. Eli tyttö täyttää tammikuussa 4v ja on nyt 101 cm pitkä ja haalari olis kokoa 104, onko sitten heti liian pieni vai meniskö kuitenkin talven?
 
Riippuu hieman siitä, että meneekö leveyteen? Mikäli lapsi on hoikka niin voi mennäkin. Meillä 5v käytti yhden talven 110cn Cupcaken haalaria ja ihan ok meni, mutta ei ollut mitenkään reilua mitoitusta.
 
Meijän lapsi on tosi laiha ja hoikka että sen puolesta en usko jäävän kiinni, mietin vaan tota pituutta... harmittaa kun ei päästä kokeilemaan tuota haalaria etukäteen niin pystyis vähän sanomaan että meniskö koko talven (sitähän nyt ei tiedä etukäteen jos tulee joku kasvuspurtti)
 

Similar threads

Yhteistyössä