G Mitäs teette tänään?

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja kysymysmerkki
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
katon maajussit ja sen jälkeen meen väsyneenä puhtaitten lakanoiden väliin kera suklaan ja hyvän kirjan.. annan itselleni luvan lukea nukahtamiseen saakka ja nukun aamulla pitkääääään. ja herään pirteänä ilman krapulaa. huomenna vietetään pyjamapäivää. oi onnea.
 
Tuskailen täällä kotonani... ihme levoton olo. Lapsilla kaveri yökylässä joten mihinkään en "pääse" kun mieskin on nyt viihteellä. Syön siis karkkia, poltan melkein ketjussa ja koitan kestää :D
 
tulin hetki sitten navetasta ja nyt on pizza perjantai, eli pizzat uunissa paistumassa.
mukava ilta tiedossa ja mies oli ostanut kunniattomat paskiaiset leffan- tarantinon faneja ku ollaan :)
 
jaa-a *huoh* tylsää ollu ainaki tähän asti.. varmaanki kylvetetään poika ku mies tulee töistä ja sit myöhemmin vaan löhöillään ja katellaan töllötintä ja mässäilään jotaki hyvää :)
 
Juon tän ainuan drinksun, sitten syyään iltapalaa ja katotaan lasten kans Hellboy ja mennään sit nukkuun. Voipi kyllä olla että lapset kattoo leffan loppuun keskenään kun iskälle ja äidille tulee uni..
 
Joku mulle vinkkas noista riisikakuista, joten nakertelen niitä. Ostin kyllä kahvilikööriäkin ja kossua olis, mutta hirvee kynnys nyt ruveta ryypiskelemään, kun olen niin kauan ollut ilman. Ei tee yhtään mieli ja kamut soittelee mukaan.
 
isäntä jää piikoo meen tenavia kun tulee koht töist kotsaa... sitten saunaan 350 kilometrin päästä tulleen serkkulikan kanssa ja sitten on enää mielikuvitus rajana.. jonna naureskelee vieres
 
Koti-ilta, sauna ja sipsit.
Pikkuinen on kipeä, ei edes ole kovin hyvät fiilikset tällä hetkellä.
 

Yhteistyössä