G: kuinka nopeasti olet tullut raskaaksi?

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja "a p"
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
Tiedän...Mun sisko esim on koittanut miehensä kanssa lasta jo 5 vuotta - eikä onnistu..Arvaa onko itelle paha paikka?? Sisko yks kerta humalispäissään sano jotta tahtoo mun kohdun vuokralle,hän tahtoo oman lapsen =( Mitä siihen auttaa sanoa... Tuntuu pahalle hokea "te olette vielä niin nuoria....plaa plaa"

Niin ja vaikka siskollas oiski sun vehkeet, ei hän välttämättä siltikään saisi lasta.
Toisten "kemiat" ei vaan tuolla saralla natsaa, ja se sama tyyppi voi tulla toisen kumppanin kanssa heti raskaaksi.
 
heti yhdynnän jälkeen tein plussatestin,mies oli ydinvoimalassa töissä tuolloin ni säteily teki sen mällistä supervahvaa.Vauva syntyi terveenä jo pari kuukautta yhdynnästä<3ja on tällä hetkellä jatkajana teräsmiehen töissä.
 
Puolitoista vuotta on nyt mennyt, eikä vielä ole jälkikasvua näkynyt :(. Ne jotka raskautuu nopeasti, kuudessa kierrossa tai jopa useammin, saavat kyllä olla tyytyväisiä.
 
[QUOTE="30v";24730732]Puolitoista vuotta on nyt mennyt, eikä vielä ole jälkikasvua näkynyt :(. Ne jotka raskautuu nopeasti, kuudessa kierrossa tai jopa useammin, saavat kyllä olla tyytyväisiä.[/QUOTE]

Toivottavasti teillä onnistaa pian! :hug:
 
Tulin "yllärinä" raskaaksi kuukauden ainoasta seksikerrasta, ja silloin emme käyttäneet kumia.

Se raskaus meni kesken rv.5.

Nyt yritetään esikoisvauvaa ihan tosissaan, takana kolme yrityskiertoa ilman tulosta.
 
Esikoinen tuli vaikka oli ehkäisy, toinen raskaus alkoi ensimmäisestä yrityskerrasta, kuten myös kolmas raskaus.

Miehen sanoin "aamulla täytyy olla varovainen miten konttaa ylitte ettei meillä taas olla raskaana".
 

Yhteistyössä