En oikein tajua Lindex trokareita

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja kummastuttaa
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
K

kummastuttaa

Vieras
Huutiksessa on myyjiä, joilla on myynnissä jopa satoja UUSIA Lindex tai muita lastenvaatteita, Ticket haalareita ym. Miten ihmeessä raha ja säilytystila riittää?? Ja kärsivällisyys. Hinnat on monella niin kovia, että kauppaa joutuu käymään kuukausia, että saa tuotteen myytyä.

Ja juu, saatan joskus itsekin laittaa jonkun uuden vaatteen myyntiin Huutikseen, mutta odotan kyllä, että menee heti ekan viikon aikana kaupaksi, hinta sen mukainen. Ei ole tilaa säilytellä vaatteita kuukausia ja mieluummin haluan rahankin heti, enkä joskus.

Ja jos ei ole pikkurahasta puutetta, miksi pitää edes trokailla? Johan siinä on satasia, tonneja kiinni, että saa edes tuotteen ensin ostettua.
 
Joo ihan älytöntä ja samaa harrastetaan facebook kirpputoreilla. Eikai kukaan hullu oikeasti osta?? Ja ne tyypit tyhjentää kaikki ale-korit niin ettei tavalliset ihmiset saa ja sitte myy tuplahinnoilla. Kai jotkut ostaa, kun se homma on kannattavaa. Eikai ne sitä muuten tekis..
 

Yhteistyössä