elefant-kengät?

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja MissR
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
M

MissR

Vieras
Onko enää olemassa elefant-merkkisiä kenkiä pienille lapsille? Tarkoitus olis ostaa ensikengät, sisätiloihin... Jos noita elefant-merkkisiä on olemassa, niin mistä niitä voi ostaa? Entä tietääkö joku jonkun muun hyvän kenkämerkin pienelle lapselle?

Kiitos vastauksista!
 
Meille sanottiin liikkeessä, että firma konkurssissa. Liikkeessä vielä oli muutamia pareja jäljellä, mutta siis lisää ei ole tämän vuoksi tulossa. Elefanteneita ovat myyneet mm. K-kengät ja Andiamot.
 
Sama tehdas valmistaa edelleen kenkiä, mutta eri nimellä. Nimeä en nyt muista tähän hätään, mutta k-kengissä oli talvikenkiä sillä uudella nimellä. Ostin syksyllä Elefanten Goretex-kengät lapselle talvikengäksi ja en ole ollut niihin tyytyväinen. Pohja on kauhean kova ja märkänä sisällä liukas.
 

Yhteistyössä