eläinsuojeluilmoituksesta!??

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja ****
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
?

****

Vieras
kyseessä jo ilmeisesti vuosia vääristä oloista ja aliravinnosta kärsinyt kilpikonna,joka nälissään söi hengiltä lajitoverinsa.
itse en tapausta ole nähnyt,mutta asiasta kuullut.jos teen ilmoituksen ilmoitetaanko ko.ihmiselle kuka sen teki?entä kertooko ne mitä olen heille kertonut?(lajitoverinsa syöminen)
 
Viranomaisilla on asiassa vaitiolovelvollisuus, eli eivät kerro sinusta. Tai ylipäätään lähteistään.
Voit ilmoitusta tehdessäsi mainita, että haluat tapahtumiin pikaista muutosta ja rehellisesti ilmoitat mitä tiedät.

Nyt on tärkeintä pelastaa se eläin! Toimi pian!
 
Heips, Minä olen tehnyt ilmoituksen kärsivästä koirasta ja he toimivat heti seuraavana päivänä. Googleta oman alueesi Eläinsuojuojeluviranomainen. Ovat yleisesti ottaen erittäin mukavia ja aktiivisia!
 

Yhteistyössä