Eksynyt pieruko se on ?

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja Liikaa päiviä
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
L

Liikaa päiviä

Vieras
Ihan ihme säätöä on ollut tämä kierto. Normikierto on 28-29 päivää melko lailla täsmällisesti ollut vuosia. Peittoa on heilutettu otollisina päivinä, kai...ovis limojen perusteella noin kp 20, kp 21 ihan kuivat oltavat.

Nyt on menossa kp41. Ja kaikenlaisia oireita on ollut:
- kp 22-27 aivan järkyttävän kipeät nänni ja ihan hieman turvonneet rinnat Nyt rinnat ehkä hieman kipeät
- kp 37-38 ihan vähän vuotoa, ruskeaa tai rusehtavaa lähinnä, pikkuhousunsuojalle asti ihan vähän. Nyt ei pariin päivään vuodosta merkkiäkään.
- kp36 tein testin, selvääkin selvempi nega.
- alavatsalla tuntemuksia; ei selviä menkkakipuja, mutta voivat olla ihan mitä tahansa eli eksynyt pierukin käy selitykseksi.

Nyt olen kohta tunnin päästä kauppaan hakemaan lisää raskaustestejä, sitten ehkä selviää enemmän. Mutta jos onkin taas nega??

Olisiko muilla ollut tälläista ihme säätöä? Mikä on ollut lopputulos? Tarttis varmaan mennä lääkäriin ultrattavakski...
 
Joo, ällistyneitä täälläkin ollaan. Kävin kauppareissulla ostamassa testin, taas puhdas nega.

Sain varattua gynelle ajan, saa nähdä onko siitä mitään iloa. Toittavasti JOKU syy löytyy. Kovasti huolestutta, että jossain kovasti vikaa. Varsinkin tuo pieni tiputteluvuoto pari päivää sitten.

Alavatsa edelleen nippailee, mistä lie johtuu. Menkkakipuja eivät ole, itseasiassa ei ole ollenkaan särkyjä.

On tää naisen elämä...
 

Similar threads

T
Viestiä
6
Luettu
788
Aihe vapaa
"Tinttara"
T
H
Viestiä
0
Luettu
151
Aihe vapaa
harmaana ja blondina nyt
H

Yhteistyössä