Eeva, sua on kosittu :

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja minä,
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
[QUOTE="vierailija";29650681]Ei kiinnosta. Vuoden päästä on jo lusikat jaossa.[/QUOTE]

Olet aikamoinen pessimisti. Voihan olla että heidän suhteensa kestää heidän elämänsä loppuun vuosikymmeniä.
 
[QUOTE="vierailija";29650704]Data sen tietääkin...[/QUOTE]

Jos sinusta avioliitto on vankila niin se ei tarkoita että muut kokisivat samoin. Voi jopa olla, että mielipiteesi johtuu siitä että olet väärän kanssa etkä ole tavannut oikeaa.
 
[QUOTE="vierailija";29650839]Avioliitto ON "vankila", jos sen solmii mt-potilaan kanssa. En puhu itsestäni...[/QUOTE]

Ehkä sinun kannattaisi tehdä jotakin, jotta puolisollasi olisi parempi olla.
 
Ihan hauska ajatus mutta mä en jotenkin jaksa enää lämmetä näille suurille rakkaudenjulistuksille kun se parisuhde-elämä on sitten sitä mitä tältäkin palstalta saa lukea. No, onneks en ole Eeva eikä mun tarvitsekaan lämmetä tolle.
 
Alkuperäinen kirjoittaja näin;29651119:
En tykänny tosta "et ole ensimmäiseni", pitääkö sitä kosinassakin mainostaa että on muita pannu.

Aika kaukana romanttisesta oli minunkin mielestäni. Enemmän siihen suuntaan, että no otetaan nyt sitten tuo Eeva, paremman puutteessa.
 

Yhteistyössä