Brio Basic-pinnasänky

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja uinukka
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
Meillä on brion pinnasänky, en tiiä onko juuri tuo basic mutta on ollut hyvä. Aluksi luultiin heppoiseksi mutta eipä tuota ainakaan oo käytössä huomannut. Hyvä kun on korkeat laidat niin vain apinan veroinen kiipeilijä sieltä pääsee kovin pienenä pois. Meillä pitkä poika 1v 1kk, niin sängyn laidat ovat varmaan kaulan yläpuolelle.
 
Meidän esikoinen oli "apinanveroinen kiipeilijä" :D

Hän nimittäin alle puolitoistavuotiaana tuli heittämällä laidan yli! Tosin en ole nähnyt vielä sellaista pinnistä, josta poju ei olisi halutessaan livennyt pois=)

Mutta hyvä sänky se on!
 
Meillä on muistaakseni Brion pinnasänky.Siinä laskettava laita ja pohjan saa 3 eri tasoon.Alla pyörät sekä lelulaatikko.Meillä se reuna on sellainen pikalukitus, eli nostat ylöspäin ja lasket niin jää sellasiin koloihin.
 
Kyllä, Bacic-mallissa tarvii käyttää ruuvaria noihin säätöihin. Lux- mallissa on ainakin toisella puolella(en muista onko molemmilla) pikalukitus, joka ei vaadi työkaluja.
 

Yhteistyössä