M
Katso alla oleva video nähdäksesi, kuinka asennat sivustomme verkkosovellukseksi kotinäytöllesi.
Huomio: Tämä ominaisuus ei välttämättä ole käytettävissä kaikissa selaimissa.
Alkuperäinen kirjoittaja Sanna80:Tulee toimeen. Ja on AIVAN ihana rotu! Mun vanhemmilla on ollut beagle aina ja mä olen ihan in löööööv! En muuta ottaisi itsellenikään, mutta mä olen itse niin allerginen että ei tule koiraa meille, ja toisaalta beagle on ajokoira, eli sille olisi hyvä jos joku perheestä metsästäisi tai muuten olisi hyvin luontohenkinen.
Alkuperäinen kirjoittaja Marsupilami--:Minun vanhemmilla on ollut 3 beaglea. Nuorina tulevat toimeen lasten kanssa, ja ihana rotu, mutta vanhemmiten tulevat, tai ainakin nämä yksilöt tulivat, erittäin vihaisiksi ja arvaamattomiksi.
Jopa ruoka kupin ohi kuljettaessa saattoi hyökätä kimppuun. Mutta siis vasta tuossa 6 ikävuoden jälkeen alkoi tämä.
Alkuperäinen kirjoittaja ap:Alkuperäinen kirjoittaja Sanna80:Tulee toimeen. Ja on AIVAN ihana rotu! Mun vanhemmilla on ollut beagle aina ja mä olen ihan in löööööv! En muuta ottaisi itsellenikään, mutta mä olen itse niin allerginen että ei tule koiraa meille, ja toisaalta beagle on ajokoira, eli sille olisi hyvä jos joku perheestä metsästäisi tai muuten olisi hyvin luontohenkinen.
Meillä just mies harrastaa metsällä "lompsimista", ja hän haluaisi koiran kaveriksi. Toisaalta myös koira sais olla seurallinen ja tykätä lapsista.
Alkuperäinen kirjoittaja Sanna80:Alkuperäinen kirjoittaja ap:Alkuperäinen kirjoittaja Sanna80:Tulee toimeen. Ja on AIVAN ihana rotu! Mun vanhemmilla on ollut beagle aina ja mä olen ihan in löööööv! En muuta ottaisi itsellenikään, mutta mä olen itse niin allerginen että ei tule koiraa meille, ja toisaalta beagle on ajokoira, eli sille olisi hyvä jos joku perheestä metsästäisi tai muuten olisi hyvin luontohenkinen.
Meillä just mies harrastaa metsällä "lompsimista", ja hän haluaisi koiran kaveriksi. Toisaalta myös koira sais olla seurallinen ja tykätä lapsista.
Kuulostaa että beagle on teidän koira =) Se on kuitenkin rauhallisempi ja enemmän perhekoira kuin esim. ajokoira tai moni muu metsästyskoira.
ei beaglen tarvitsee olla metsästämäs jotain koko ajan mulla on beagle ja asun kerros talossa toimii todella hyvin.2kerta päivässä kahden tunnin lenkit plus pissa kakka lenkit on mielestäni ihan ok.sopii lapsi perheille mainiosta koira on hyvää oppimaan ja tottelevainen