Tuttu siis tilasi täytekakun ja juustokakun. Nyt mun pitäis keksiä niille hinta. Aina ennen oon ottanut vaan perjaatteessa raaka-aineitten hinnan, en oo kehdannut enempää ottaa, vaikka niitä on aina kauheesti kehuttu, ja oon todella tehnyt työtä niitten eteen, koristellut, jne. Mutta kaikki aina sanoo, että "ota nyt kunnon hinta, miks sä noin halvalla teet, jne..." Joten; mitä mä niistä otan hintaa?
Täytekakku 6 munan pohja. Aineisiin yhteensä molempiin kakkuihin mennyt kermoihin n.10e, juusto 7e, marjat omasta pakkasesta, suklaata 3levyä, plus pohjien aineet, sokerit, liivatteet, jne.
Mitä te ootte ottanut, ketkä ootte tilauksesta tehnyt?
Täytekakku 6 munan pohja. Aineisiin yhteensä molempiin kakkuihin mennyt kermoihin n.10e, juusto 7e, marjat omasta pakkasesta, suklaata 3levyä, plus pohjien aineet, sokerit, liivatteet, jne.
Mitä te ootte ottanut, ketkä ootte tilauksesta tehnyt?