Arvatkaas mitä meidän asuntorahoille kävi ???

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja Motha
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti

Motha

Aktiivinen jäsen
15.12.2004
3 181
0
36
Myytiin asunto alkuvuodesta ja nyt ne on tilillä odottamassa unelmatalon löytymistä. No, kun käytiin pankissa tällä viikolla selvisi että tililtä oli kadonnut muutama tonni. Ja arvatkaas mihin !! Ukko oli ostanut moottoripyörän !!! Ei vaan kertonut mulle millä sen rahotti !
 
Meillä olisi niin, että mies ottaisi sitten vastaavan verran lainaa omiin nimiinsä ja laittelisi ne rahat kauniisti tilille ja maksaisi sitten omillaan lainansa.
 
Alkuperäinen kirjoittaja Just:
No missä se sitä pyörää pitää jos sinä et tienny? Ja koska käyttää? Ja mitä muuta se ei oo sulle kertonu?

Kauhee tilanne.

Siis totta kai tiesin pyörästä, tossa pihassahan se on mutta en tienny että se ostettiin MEIDÄN asuntorahoilla.
 
Alkuperäinen kirjoittaja Williviini:
Alkuperäinen kirjoittaja Motha:
Alkuperäinen kirjoittaja Ai kauheeta:
2000 ?, ompas iso summa. Nipottava akka oot.

Mikäs 2000 ??? Se pyörä on maksanut n 13 000 e.

Siis oliko tililtä kadonnut muutama tonni vai 13 000.

Kannattiais varmaan laittaa tilin nostoehdoiks että olette molemmat paikalla..

Muutama tonni oli menny ton rahoitukseen mutta pyörä oli siis maksanyt sen 13 000.
 
Kuka on noin ajattelematon, että ottaa tollaisen miehen? Oma mieheni ei ikinä tekisi moista! Ja jos tekisi, niin minussa kyllä olisi pippuria tekemään sama perässä: tekisin 13 000? luxusloman ja katsoisin että miten ukon suu sitten menee. En ymmärrä naisia jotka antavat miestensä pomppia silmille.
 

Yhteistyössä