Kanantan, mutta mikä on se syy miksi olisit ollut valmis ajautumaan vieraan syliin? useinkaan ei ole kyse siitä että se toinen olisi todellisuudessa niin paljon parempi, vaan siitä että tuntee saavansa toiselta jotain mistä on ollut puute omassa suhteessa.
itse kerran ihastuin toiseen,koska hän katsoi minua silmiin,hymyili kun vain katsoin häntä(koulukaveri). Miksi tämä sai minut ihastumaan? Koska halusin mieheltäni sitä että tunnen olevani hänelle erityinen, odotin niin kauan sitä että näkisin hänen silmistään ja teoistaan sanoistaan,mutta ei sain pettyä.. koko ajan tuntui siltä että eihän tuo oma mies edes välitä minusta. Sitten tulee komea nuori mies joka hymyilee koko ajan,katsoo silmiin,saa minut tuntemaan itseni ihanaksi.
Tässä vaiheessa päätin että nyt loppuu,enhän minä edes tunne koko miestä,ja omani oli ihan samanlainen kun tavattiin.. päätin että lopetan haihattelun. suhteemme kuitenkin oli kriisissä koska en tuntenut että mieheni haluaisi tai rakstaisi minua, emme pystyneet keskustella riittävän syvällisesti.
No mies sitten muutti pois, ja minä tajusin kuinka typerä olin ollut,rakastan häntä syvästi. Tämän kriisin kautta kulki tiemme seurakunnan paripsykoterapeutille ja mies pikku hiljaa näyttäis oppivan puhumisen taidon, minä olen onnellisempi hänen kanssaan kuin koskaan ennen.
enkä luopusi hänestä ikinä jonkun tuntemattoman takia!