Anopista

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja vieras vaan
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
V

vieras vaan

Vieras
Mitäpä tekisin tuon anoppini kanssa. On taas joulu tulossa ja joudutaan tietenkin tekemisiin. Ongelmana on, että anoppi puhuu aina arvostellen ja negatiivisesti lapsistani, vaikka muiden mielestä ovat kivoja lapsia. Samaan syssyyn saamme kuulla miten tyttären lapset ovat niin mummun mussukoita, aina mummun hoivissa ja niin edelleen. Lapsetkin on huomanneet ettei anoppi pidä heistä! Anoppi itse ihmettelee, miksei käydä useammin.
No, osasyy on tämä.
 
Voi juutas!!! :kieh: Ei kai lasten kuullen puhu heistä sillä tavalla??
Voi taivas, mummojen kuuluis olla lasten mielestä maailman parhaita ihmisiä :D . Tai ainakin mä pidin lapsena mummoani sellaisena :whistle: :D
Hei, mitä sellaisen ihmisen päässä oikeasti liikkuu??
Mä kans yrittäisin vältellä viimeiseen asti jos anoppini puhuisi sillai.
Aaargh, mua rupes ihan kiukuttaa!!!
 
Minustakin se on outoa, mutta oletan, että liittyy jotenkin siihen ettei ole kovin läheiset välit poikaansakaan eikä tietenkään minuunkaan.
Olisi mukavaa jos olisi toisin, mutta nyt yritämme vain pitää vähän etäisyyttä.
 
Tuli mieleen ku mun mummo näki vanhimman tyttäreni ekan kerran, tyttö oli silloin jotain vajaan vuoden :whistle: ja sattui olemaan oikein kiukku päällä nii mummo on siitä lähtien pitänyt tytärtäni kauheana kiukuttelijana.
 

Yhteistyössä