M
muksunpuolesta
Vieras
nyt vaikea kysymys odottajille!!! kuinka paljon alkoholia uskallat juoda raskauden aikana? ja miksi juot sen määrän etkä ole täysin absolutisti?
Katso alla oleva video nähdäksesi, kuinka asennat sivustomme verkkosovellukseksi kotinäytöllesi.
Huomio: Tämä ominaisuus ei välttämättä ole käytettävissä kaikissa selaimissa.
Alkuperäinen kirjoittaja 26.05.2007 klo 23:34 Ä06 kirjoitti:Samoilla linjoilla eli ei yhtään alkoholia. Yksissä juhlissa katottiin tosi kieroon ,kun en kuohuviini-lasia ottanut, vaan pyysin mehua. Osa jopa kommentoi ,että kyllä sitä nyt yhden lasin voi ottaa. Minä en ottanut ,kun käsittääkseni ei ole voitu sitä tutkimuksilla todeta ,mikä on turvallinen määrä vai onko sitä ollenkaan.
Alkuperäinen kirjoittaja 27.05.2007 klo 14:00 Onneton kirjoitti:Itse olin ulkona juhlimassa siihen aikaan kun menkkojen piti alkaa. Oli selvät menkkaoireet ja testit näytti negaa. Ei ne menkat sieltä sitten koskaan tullut... Ei voi sanoin kuvailla kuinka ottaa päähän, että menin niin sokeesti luottamaan testeihin! Tämän jälkeen ollut 0%-linjalla ja aion olla loppuun asti. Huoli on kokoajan mielessä...onko kohtalotovereita?