S
Katso alla oleva video nähdäksesi, kuinka asennat sivustomme verkkosovellukseksi kotinäytöllesi.
Huomio: Tämä ominaisuus ei välttämättä ole käytettävissä kaikissa selaimissa.
Alkuperäinen kirjoittaja vieras:Jalkapohjahan on täynnä vyöhykepisteitä, mitä painamalla voi vauhdittaa synnytystä ja saada suppareita aikaseksi.
Alkuperäinen kirjoittaja Supistuksiin potkua:Alkuperäinen kirjoittaja vieras:Jalkapohjahan on täynnä vyöhykepisteitä, mitä painamalla voi vauhdittaa synnytystä ja saada suppareita aikaseksi.
olisko sulla laittaa linkkiä tjtn?
Alkuperäinen kirjoittaja Lenore:Voi kun mä nää vielä muistaisin..
Akupisteitä on siinä nilkan luun vieressä (hierotaan alasäärestä kehräsluun takaa aina nilkaan saakka), isovarpaan sisäsyrjässä (hierotaan pyörivin liikkein) ja jalkapohjassa noin 5cm alaspäin isovarpaan juurelta.
Näiden lisäksi vyhyketerapeutti hieroi korvia. Korvassa ihan yläreunassa, poimun alla on kohtuheijaste.
Korvan rustoa voit hieroa myös, sillä se vaikuttaa selän lihaksiin.
Kaikkein tehokkain luontaishoito synnytyksen käynnistykseen on ehkä kuitenkin lymfaus, kovinkaan moni lymfaaja ei suostu edes tekemään raskaana olevalle. Anoppi noita tekee ja kahdella on synnytys käynnistynyt siinä samassa![]()
Itsellä tuli säännöllisiä, kipeitä supistuksia muutamia tunteja muttei käynnistynyt, siihenkin oli kuitenkin sitten omat syynsä.