9-v pojan kivekseen kuulemma pistää..

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja huolestunut?
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
H

huolestunut?

Vieras
Poika valitteli että toiseen kivekseen sattuu, jotenkin niinku neulanpisto silloin tällöin (ei siis koko ajan). Liikkuessa varsinkin ilmeisesti. Joku ihan pieni näppy vissiin oli..

Hitto kun en ymmärrä niistä pusseista mitään, onkohan tää vakavaakin?
Poika ei ollut varma onko kestänyt kauemmin kun vaan tän päivän.

Voiskohan se vaan olla joku finni.. tai liian piukat kalsarit hinkanneet?

Yritin jo googletella, mutten löytänyt mitään vastaavaa..
 
mistäs tälleen naisena voin tietää mitä kaikkee niitten poikien paikkojen kasvuun voi kuulua jne..
että kai sinnekin voi sit tulla ihan harmittomia näppyjä niiku muuallekin..? mut se kipu tietty huolettaa.
 
en usko että mistään vakavammasta on kyse, vaikka en ekspertti itsekkään näissä pussi asioissa ole :D kyllähän finnikin loppuvaiheessa on kipeä ja koskettaessa tuntuu juuri kuin neulalla pistäisi, ainakin itselläni. jos se nyt ei hirveen pahalta näytä, niin varmaankin harmiton on. ja jos kovasti huolettaa, niin eikun lääkäriin :)
 
Kaverin lapsella oli kiveksen kiertymä.

Mutta kipu yltyy ja kives muuttuu punaiseksi.

Eli seurantaa, jos on kipeä niin lääkäriin, jos tuntuu muutoksia niin lääkäriin ja jos on jokin finni/paise joka ei ala pian helpottaa niin lääkäriin.
 

Similar threads

Yhteistyössä