2v, millainen nukke sopii

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja Mari
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
M

Mari

Vieras
Hei

Meidän vauhdikas autoilla leikkinyt tyttö 1v8kk on alkanut kiinnostumaan nukeista.
Tarhassa kuulema kanniskelee nukkea ja lääkärillä kun oltiin niin työnsi rattaissa nukke.

Ajattelin ostaa joululahjaksi nuken ja rattaat. Citymarketissa oli sellaiset pienet edulliset rattaat, jotka menevät varmasti jonkin aikaa, mutta nuken kanssa on ongelma.

Millaisilla nukeilla teidän n. 2v leikkivät. Katsoin, että oli sellaisia muovisia "kovia" nukkeja ja sitten sellaisia joiden vartalo oli pehmeä, vähän mollamaijan tyyliä. Mitään kallista vauvanukkea emme tänä jouluna voi ostaa. Sen aika on sitten kun hän on vanhempi, mutta olisi hakusessa sellainen mukava vauva hänelle jota voisi hoitaa.
 
Meillä tuo nyt 5v rakasti yli kaiken sellaista pehmeä kroppaista nukkea, kun sai 2v syntäri lahjaksi ja vielläkin tykkää leikkiä sillä samalla nukella vaikka noita nukeja on meille kerääntynyt.
 
Ficher Pricen pehmeävartaloinen nukke on IN. Ja sellainen ab. 30cm pitkä, saa hyvin kannettua ja sylitettyä :) Nukke on jotain little mommy tms sarjaa, tarkoitettu just näille pienemmille.
 
Meen tyttö 2 vuotiaana näki kaupassa nuken jolla on pinkki tukka ja vartalo on osittain pehmee.
Siihen rakastu ja sai sen joululahjaks. Tyttö on nyt 3 vuotias ja edelleen tuo nukke on rakas.
 

Yhteistyössä