T
taaaaaaaaaa
Vieras
Kesällä 3-vuotta täyttävällä on nykyisten talvikenkien (Viking Goretex) lisäksi peruskumpparit ohuella vuorella ja nyt olemme hankkimassa lenkkareita kesäksi. Ns. kävelykenkiä emme usko tarvitsevamme.
Katso alla oleva video nähdäksesi, kuinka asennat sivustomme verkkosovellukseksi kotinäytöllesi.
Huomio: Tämä ominaisuus ei välttämättä ole käytettävissä kaikissa selaimissa.
Alkuperäinen kirjoittaja ap:Alkuperäinen kirjoittaja vieras:kunnolliset!!
kävelykengät nauhoilla, nahkaisina, ehdottomasti =)
superfit, kavat, tepsut, angulus, bisgaard tai joku muu laatumerkki =)
ja kesäks sandaalit, muuta ette varmaan tarvikaan =)
Joo, kenkiin ollaan aina panostettu ja ostettu tähän asti laatu kävelykengät. Mutta nyt kun toi nappula on niin kova menemään niin aattelin, et täytyykö hommata vielä lenkkaritkin joilla pääsee juoksemaan. Ei huvittas laittaa 200 euroa kenkiin, joita käytetään max. yhden kesän.
Alkuperäinen kirjoittaja vieras:Olis kiva tietää missä kengissä nää taivastelijat on lapsuutensa tallannu. Ja onko tullu jotain pysyviä tai pahoja vaurioita johonkin sen takia. Mä olen köyhästä maalaistalosta kotoisin eikä meillä herra nähköön kuljettu missään ergo-öky-kengissä ja ihan normaalit terveet vaivattomat jalat mulla on. Ja nuoremmat vielä peri niitä linttaan astuttuja lenkkareita ja heilläkään ei ongelmia.