V
Katso alla oleva video nähdäksesi, kuinka asennat sivustomme verkkosovellukseksi kotinäytöllesi.
Huomio: Tämä ominaisuus ei välttämättä ole käytettävissä kaikissa selaimissa.
Vai heitetäänkö demareista Razmyarit, Marinit, Kiurut, Mäkyset. Harakat ja Tuomioja?Nyt tuli raju ehdotus: Perussuomalaiset ja SDP samaan hallitukseen
Perussuomalaisten pitkän linjan taustavaikuttaja ehdottaa hallitusyhteistyötä SDP:n kanssa.![]()
Nyt tuli raju ehdotus: Perussuomalaiset ja SDP samaan hallitukseen
Perussuomalaisten pitkän linjan taustavaikuttaja ehdottaa hallitusyhteistyötä SDP:n kanssa.www.iltalehti.fi
Joku kusetus taas PetosJytky! puolueelta, joka on arvoissaan kokoomusta oikeammalla. Vai vaihdetaanko koko Purran johtama eduskuntaryhmä samalla?
Persujen takiakoVai heitetäänkö demareista Razmyarit, Marinit, Kiurut, Mäkyset. Harakat ja Tuomioja?![]()
Tuon linjan todellisuus olisi syytä testata. Aloittaa voisi kysymällä rajalakivastustajien( (=Elisa Gebhard, Timo Harakka, Krista Kiuru, Johan Kvarnström, Matias Mäkynen ja Nasima Razmyar) mielipidettä Lindtmanin uusista linjauksista. jos vastaus on pyörittelyä, eivät Lindtmanin puheet johda mihinkään.Jos Lindtmanin tiukentuneen maahanmuuton Sdp kelpaa persuille hallituskumppaniksi, se saattaa kelvata monelle persujen entiselle äänestäjälle vaihtoehdoksi, joka tarjoaa tiukemman maahanmuuttopolitiikan ohella työläisten ja hyvinvointivaltion suojelua kokoomukselta ja elinkeinoelämältä.
Eikös Sdp hyväksynyt rajalain, samalla tapaa noi muutkin maahanmuuttotiukennukset saadaan läpi. Jos Sdp on jollekin eduskuntaryhmästä liian tiukka linjauksissaan, niin vasemmistoliitto ja vihreät ottavat varmasti heidät vastaan. Enkä nyt tarkoita että demareista tulee maahanmuuttotiukennusten jäljeenkään mikään öyhöttävä rasistinen vasemmistopersupuolue Purran oikeistopersujen tapaan.Tuon linjan todellisuus olisi syytä testata. Aloittaa voisi kysymällä rajalakivastustajien( (=Elisa Gebhard, Timo Harakka, Krista Kiuru, Johan Kvarnström, Matias Mäkynen ja Nasima Razmyar) mielipidettä Lindtmanin uusista linjauksista. jos vastaus on pyörittelyä, eivät Lindtmanin puheet johda mihinkään.
Putkonen ja suuri joukko persuäänestäjiä palaa demareihinMatti Putkonen väläyttää IL:ssä: SDP ja PS samaan hallitukseen
Perussuomalaisten ”työmiehenä” pitkään tunnettu Matti Putkonen näkee mahdollisuuksia SDP:n uusissa maahanmuuttoulostuloissa.
Mitäs persut tähän?
Sä voit pian joutua äänestämään kokoomustaSdp suomalaisvastaisena puolueena jääköön opposiittioon räksyttämään.
Mutta kun et saa.Miksi äänestäisin duunarina persuja jos riittävät maahanmuuttotiukennukset saa Sdp:ltä?